"Blázni to holt maj v životě těžký..."

Únor 2012

Michal David - Život nonstop

13. února 2012 v 12:18 | Reny |  Knižní svět
Po delší době, zase jednou ahoj.
Čtvrtý příspěvek do rubriky Knižní svět, což je poslední dobou jedinná aktualizovaná rubrika je kniha o Michalu Davidovi, který ač není přímým autorem muzikálu, je přece jenom původním interpretem většiny písní a dokonce autorem mnoha z nich.
Tak tu takhle knížka nesmí chybět.

Název: Život nonstop

Autor:Michal David, Zuzana Pšenicová, Dušan Spáčil
Rok vydání: 2008
Počet stran: 144 stran + 16 stran fotopřílohy
Cena: 229 Kč
Nakladatelství: Daranus
Krátká anotace z nakladatelství:
Michal David není jen hudebník, který dokázal okouzlit už několik generací posluchačů, je to také člověk leckdy pohnutého osudu, zajímavého rodinného zázemí a širokých zájmů. Davidova vůbec první autobiografie vás provede jeho dětstvím i hudebními začátky, prvními úspěchy v jazzu i pop-music, slávou let osmdesátých, částečným odchodem z pódií ještě před listopadem 1989, nelehkou dobou polistopadovou a satisfakcí po několika letech trpělivého čekání. Vyprávění se nevyhýbá ani nepříliš šťastným či přímo bolestným událostem jeho osobního i profesního života. Autobiografie, na jejímž literárním zpracování se podíleli publicisté Dušan Spáčil a Zuzana Pšenicová, je doprovozena mnoha unikátními fotografiemi.
Bonusy: Fotopříloha, diskografie
Obálka:
Moje hodnocení: Velmi zajímavá knížka ve které se dozvíte jak známe věci, tak příhody o kterých jste ještě neslyšeli (Například mne velmi pobavila příhoda od F. Janečka, o Michalově prvním koncertu na Slovensku).
Najdete zde názory od kamarádu i kolegů a Michalovo vyprávění o profesními osobním životě.
Fanouškům vřele doporučuji a odpůrcům, odsuzující jej kvůli věcem jako napřkílad spartakiádní písni Poupata
vlastně také. Možná změní názor.
Blog věnovaný muzikálu Sagvana Tofiho a písničkám Michala Davida.