"Blázni to holt maj v životě těžký..."

Books in my thoughts - Dávná kletba

2. srpna 2011 v 15:03 | Reny |  Books in my thoughts
A tentokráte trochu fantasy, po přečtení Pomády jsem se vrhla na knížku kterou jsem už dlouho vyhlížela v knihkupectví a jmenuje se...

Dávná kletba

Marianne Curleyová

Příběh o Kate a Jarrodovi, kteří vám ukážou, že být trochu jiný je spíš přednost než problém, jsem dočela včera a dnes vám o něm povím...

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Protože mám ráda fantasy a dějepis - Dávná kletba je tedy to "pravé ořechové", jelikož hlavní hrdinové se vydávají ze současnosti do středověku.


2. Definuji knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Napínavé dobrodružství


3. Definuji knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uvěřit


4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Pravděpodobně bych se ztotožnila s Kate, zvláště kvůli tomu nadšení pro středověk.


5. Pokusím se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vidíme zde, jak je důležité si věřit - mít "zdravé sebevědomí".
Jakmile Jarrod přijal svůj dar a díky tomu si začal věřit - věřit svým schopnostem, byl to první krok k vítězství.


6. A naopak najdu jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Zdáli se mi málo propracované, nebo spíš špatně pojaté, změny po zničení kletby - podle mě by se všechny nehody způsobené kletbou, po návratu Jarroda a Kate, nikdy neměly stát - zmizely by z minulosti. Samozřejmě by to také mohlo znamenat, že by se Jarrodova rodina nikdy nepřistěhovala do Kateina rodného města, ba co hůř, Jarrod by se možná nikdy nenarodil... myslím však, že autorka by to posléze mohla udělat tak, že osud si svou cestu najde a že by se Jarrod nejen, že narodil, ale i přistěhoval do onoho města... Samozřejmě, tím by se příběh víc zamotal a možná je to jen můj milný dojem, že by to tak mělo být - koneckonců, spisovatelka má svou fantasii a je to její svět, takže se tam může stát cokoli, co ji napadne. Jen by to takhle bylo logičtější.


I přes výhradu k ukončení příběhu, se mi kniha velice líbila a mohu ji doporučit všem co mají rádi, magii, středověk a první lásky :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog věnovaný muzikálu Sagvana Tofiho a písničkám Michala Davida.