"Blázni to holt maj v životě těžký..."

Duben 2011

Vzkazy, dotazy, reklamy

30. dubna 2011 v 11:56 | Reny |  Moje kecíky a jiné blbosti :)
Ahoj, rozhodla jsem se založit článek "Vzkazy, dotazy, reklamy".
Sem můžete psát jakékoli odpovědi k dotazům na vašich stránkách (někteří to tak dělají), ptát se - máte-li dotaz, nebo sem klidně napsat reklamu na svůj blog :).
Je to kvůli tomu, že podobné komentáře pod jinými články nemám zrovna v lásce :).
Nebojte, že bych si vaše vzkazy nepřečetla, tento článek budu pravidelně kontrolovat :)
Aby jste ho vždy pohodlně našli, odkaz se nachází hned pod linií záhlaví (Horní volitelný box).
Tímto vás tedy chci poprosit, aby jste se vyvarovali psaní podobných komentářů pod jiné články.

Takže jen klidně pište :) ALE JEN SEM :D.

Dess 03 - Michal&Eva

25. dubna 2011 v 10:39 | Reny |  Blog
Autorkou třetího dessu je

Nessa

Je to dess v příjemných barvách modré a růžové, s Tomášem a Petrou, jak všichni víte mími oblíbenci.
Má trochu menší plochu co se stránky týče, ale líbí se mi moc :)
Název je jasný - Michal&Eva

Dess 02 - DiscoLove

25. dubna 2011 v 10:35 | Reny |  Blog
Druhý dess jsem dělala já sama, proto to nebyl žádný zázrak. Byl ve fialové barvě, s obrázky Evy a Michala v podání Petry Doležalové/ Šárky Markové a Tomáše Löbla/ Bořka Slezáčka.

Nazvala jsme ho DiscoLove, asi kvůli tej disco kouli xD.

Dess 01 - Děti ráje

25. dubna 2011 v 10:31 | Reny |  Blog
Máme tu už třetí desing blogu, takže by jsme si tu v těch dessech měli udělat pořádek.

První dess blogu byl od:

Annie a Tarin (bohužel nevím holky, která z vás ho dělala)

Byl v typických barvách Dětí ráje - žlutá, červená, oranžová...
Dess se moc líbil.
Co se týče tématu, bylo to všeobecně vše kolem muzikálu, proto bych ho nazvala Děti ráje.

Parta maturantů 1987

24. dubna 2011 v 18:58 | Reny |  Moje grafika
Na internetu jsem našla moc pěknou fotku ze zákulisí muzikálu. Trochu jsem si s ní pohrála. Takže partu maturantů 1987 máte zde:
To je taková retro školní verze :).
Ostatní v celém článku

Spřátelení - Diplom pro Gabinkux

24. dubna 2011 v 15:40 | Reny |  Spřátelení (SB)
Asi jste si všimli, že v seznamu SB přibyla jistá Gabinkax.
Přestože jsme se o tom přímo nebavily, přijde mi naprosto logické dát ji mezi SB. Svoje blogy navzájem navštěvujeme téměř denně a ona mě má v oblíbených stránkách takže Gááábčo, já si tě s dovolením přidávám do Spřátelených blogů.
Jinak Gabčin blog je zejména o suprovém seriálu Ulice. Mimochodem jsem jí dělala dess :).

Takže Gááábčo, tady máš diplom za spřátelení xD.
S tvým oblíbeným Ondrou samozřejmě :).
PS: Není to nic moc, protože nemám po ruce své milované PhotoStudio, nýbrž jen malování xD.

Hlasujte pro Dítě ráje podruhé :)

23. dubna 2011 v 10:31 | Reny |  Moje kecíky a jiné blbosti :)
Skvělá zpráva pro ty co v 1. kole NMP (Nejlepší muzikálová postava) hlasovali pro "Dítě ráje" - postavu mladého Michala.
Náš "básník v tesilkách" postoupil s 6 hlasy do druhého kola. Znovu podpořit jej můžete zde: http://kabik-muzikaly.blog.cz/1104/nmp-2010-2011-2-kolo-2-cast
Za každý hlas pro moji nejoblíbenější postavu vám předem moooc děkuju :).

Grafické tvorbičky s Dětmi ráje podruhé

19. dubna 2011 v 20:01 | Reny |  Moje grafika
Zase se mi v počítači nashromáždilo pár grafických výplodů mé fantazie :)
Tady je máte :).

M a E1
Moji oblíbenci :)


pár přátel
Pár přátel...


Děti
Disco 80. let...

Jaké jsou vaše názory na mou tvorbu? :)

Mám dvě uši, kde je nos... nebo chobot?

18. dubna 2011 v 19:07 | Reny |  Moje kecíky a jiné blbosti :)
V sobotu - 16. dubna - náš tým SDH Horní Bělá vyrazil na tradiční hasičské závody v požárním útoku CTIF, do nedalekého města Manětína. Asi si říkáte - co to má proboha společného s Dětmi ráje? No, čtěte a dozvíte se :)
Jelikož hasičské závody se krom samotných disciplín skládají zejména z nekonečného čekání, musíme si ten čekací čas nějak zpříjemnit.
Protože jsme minulý týden byli na zmíněných Dětech ráje, bráška měl ještě v živé paměti ty nejlepší hlášky a tak tam začal předvádět scénku "Mám dvě uši kde je nos?" (kdo viděl v roli DJ Toma Martina Zounara tak ví o co jde, kdo ne, bohužel se to takhle v textu těžko vysvětluje). Tato Dětírájská hláška se pak stala hláškou letošních závodů. Každou chvíli byla slyšel ze všech koutů našeho místečka nad závodní dráhou. Předváděli ji děti i vedoucí. A všichni se řehtali. A největší prča přišla, když se "Uši a nos" rozhodla předvéds i naše "kolegyně" Věrka, vytáhla kapsy u kalhot - jakožto uši a řekla "Mám dvě uši, kde je CHOBOT?"
Neskutečný výbuch smíchu ze všech světových stran.
Náš "asistent trenéra" se jí snažil vysvětlit že je rozdíl mezi nosem a chobotem, ale Věrka mu odpověděla "Já mám chobot!"
Přestože se hláška s "nosem" na závodech ještě několikrát vyskytla, Věrčino provedení je nezapomenutelné.
Martin vs. Věrka, Nos vs. Chobot
Bonusová příhoda:
Už nespočetkrát se mi vyplatilo to, že hodně čtu. V případě knížky Děti ráje tomu není jinak. Už jednou mi její nespočetné čtení pomohlo při testu ze zeměpisu - Spolana Neratovice, teď taktéž, když jsme na závodech ve chvílích nudy luštili křížovky. Jak se jinak řekne ráj? ; No přece Eden! ; Co? ; Eden! ; Jo, aha... jak to víš? ; Děti ráje... (Mickey si - v knížce- prohlíží starou fotku Bičovic, zaujme ho "kulturní zařízení V Ráji" a v duchu si to říká - Ráj, Eden, Paradise...)
Přičemž se mě již výše zmíněná Věrka zeptala, zde jsem byla na Dětech ráje, načež než stihnu sama odpovědět náš tým sborově odpovídá že jo a ne jednou, načež se mě Věrka ptá kolik stojí lístky a tak podobně, načež já odpovídám.
Tak možná budou mít Děti ráje novou fanynku :)

Zase jednou "V Ráji"

18. dubna 2011 v 16:24 | Reny |  Moje kecíky a jiné blbosti :)
Ahoj,
Tak jsem v Neděli 10.4. mohla opět - už potřetí vyraziti na Děti ráje :).
Od minulé zkušenosti, kdy jsme bloudili Prahou a místo V Ráji jsme pak byli "V Háji" (doslova) jsme vyrazili o mnoho dříve a tak jsme tentokráte přijeli naopak moc brzo - ale lepší než pozdě že?
Tak jsme si alespoň v klidu prošli Matějskou pouť, ale jelikož já jsem ten typ co mu je zle i na "řetízáku" tak jsem radši na ty krkolomné atrakce jen z povzdálí koukala.
Poté co jsme pouť prošli a stále zbývala ještě hodina, jsme se rozhodli usednouti na lavičku u místního plaveckého bazénu, což je sousedící budova naší oblíbené pyramidy. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že hned na vedlejší lavičce sedí "Mickey" Foret a představitelka "soužky" ředitelky Vostré - Barbora Rajnišová.
Po chvíli jsme se přesunuli přímo k pyramidě, kde nás čekal další zážitek - v podobě "pionýra" na kterém v muzikálu přijíždí Tom na diskotéku, na němž před pyramidu přifrčel tanečník Milan Františák.
Poté co se brány GoJa Music Hall otevřely jsme byli mezi prvními příchozími.
Tenhle den ale nepřestával být nezapomenutelným. Když jsme postávali u baru, najednou táta říká: No podívejte se ke dveřím.
My se podívali. A neuvěříte kdo tam stál! Naši sousedi! Uvítali jsme se slovy "Tak my musíme jet do Prahy aby jsme se potakali." No jo, svět je malý a o náhody tu není nouze :).
Poté jsme se vydali do hlediště. Na chvilku jsme se zděsili, že jsme si objednali špatná místa a místo uprostřed, budeme sedět po stranách. Naštěstí šlo o planý poplach.
A pak to začalo. Na oponě lítá okřídlená discokoule, zní úvodní melodie Děti ráje...
Decibely lásky - ooo - to je muzika, jen tak jak se má, jenom právě tak chtěl bych žít, diskžokej nepřijel, nonstop já chci žít nonstop, když se podaří, jak se dařit má, colu pijeme colu, céčka sbírá céčka... nějak rychle to utíká...
Představení je super, ale jako na potvoru jsem týden předtím stonala a pořád mám kašel. A kdy jsem měla vždycky největší nutkání zakašlat? Samozřejmě, scény - většinou s Evou a Michalem - kdy je ticho a diváci napatě čekají co bude dál. ale naštěstí jsem nutkání potlačila a kašlala jen během písniček a potlesku, kdy to nebylo tak slyšet xD.
Co mě ovšem velmi mě potěšilo, že ten den role Evy a Michala hráli mí oblíbenci - Péťa Doležalová a Tom Löbl - jupíííí :).
První půle je skoro za námi, sálem zní Evino zoufalé "Michale!!!"
O přestávce jsme navštívili Rajský bar, kde nás uvítaly cedule "Banány nemáme" a tak podobně. Po zkonzumování chlebíčků se opět přesouváme do hlediště. Začíná druhá půle, ocitáme se o 20 let dál.
Já nesu vám poselství třetí galaxie, každej další den už půjdu s tím, pár přátel stačí mít, léto... každý mi tě lásko závidí a... najednou vypadly mikrofony! A začal se velmi hlasitě ozývat podivný zvuk, takové troubení či co... Co se děje? Hoří nebo co? Na jeviště přibíhá Martin Zounar a vše nám vysvětlí "Čidla usoudila že tu moc hulíme." Výbuch smíchu. A než se čidla umoudřila, předvedl nám DJ Tom jakýsi taneční krok a následně odbíhal z jeviště se slovy "Tak já už jdu... do *píp*" xD. "
Sálem se ještě ozve hlas Genny Ciatti: Můžem? A jede se dál.
Příběh nám krásně plyne ke konci, Míša Nosková a Bořek Slezáček se konečně dozvídají jak to tehdy před 20-ti lety bylo. A začíná závěrečné, nekonečné medley. Sálem opět zní ty největší hity - NonStop, Céčka, To zas byl den, My máme prima rodiče, Šoumen, Jsme sehraní, Třetí galaxie... a pak naše oblíbená kapela Rájovanka, v čele s bubnem Martin Zounar, za ním Soňa Pínová, průvod uzavírá Braňo Polák. Můj mladší brácha Honzík dostal z legrace paličkou po hlavě =D.
Nakonec ještě ústřední melodie Děti ráje... nám to výjde... a sálem zní nekonečný aplaus.
Zase to bylo super a zase spešl, díky planému poplachu, když čidla usoudila že tam moc hulíme.
Nakonec jsme vyrazili k baru pro podpisy, moji knížku Děti ráje teď zdobí podpisy Toma Löbla, Péťy Doležalové, Míši Foreta, Genny Ciatti a Petera Veslára. A překvapení nakonec - když jsme šli pro podpis k Petře, dozvěděli jsme se že si mého brášku Honzíka pamatuje z Plzeňské autogramiády, protože se hrozně chtěl vyfotit s Braňem :).

Nakonec ještě obsazení:
Eva - Petra Doležalová, Michaela Nosková
Michal - Tomáš Löbl, Bořek Slezáček
Kájina - Hana Kubinová, Soňa Pínová
Tom - Martin Zounar
Stanley - Braňo Polák
Čusbus - Josef Havrda, Peter Veslár
Mickey - Michael Foret
Bára - Genny Ciatti
Ředitelka Vostrá - Barbora Rajnišová
Medley

PS: Omlouvám se že reportáž přidávám až po týdnu.

Nová Kájina už je realitou

16. dubna 2011 v 17:31 | Reny |  U nich V Ráji
Tak jsem se právě dozvěděla že "nová" Kájina alias Věra Vodičková už svoji premiéru měla.
Takže předvčerejší článek byl trochu opožděný :)
Věrka měla v roli Kájiny premiéru 9.4., takže den předtím, než jsem na Děti vyrazila já (10.4), ale já ji bohužel neviděla, ale zase jsem měla skvělou Hanku Kubinovou :).
Nebyl jste někdo 9.4.? Jak to Věrce šlo?

Reakce GabinkyX na Věrku v roli Kájiny:
Takže jsem v Sobotu byla "V Ráji" a měla jsem jako mladou Kájinu právě Věrku..:) Byla bombová..:) Uplně senzační..:) Vůbec jsme si ji nedokázala v roli Mladé Kájiny představit, ale byla na 1 !

Nová Kájina na obzoru :)

14. dubna 2011 v 16:39 | Reny |  U nich V Ráji
Máme tu jednu novinku z Ráje.
Do role mladé Kájiny - Eviny nejlepší kamarádky, největšího éra na škole a dcery ředitelky Vostré by v budoucnu měla nastoupit tanečnice Věra Vodičková, kterou v muzikálu můžeme vidět již teď v dívčí company.
Na webu muzikálu www.detiraje.cz mi to potvrdili, ale bližší informace zatím nemáme.
Tak co? Myslíte že bude stejně skvělá jako Hana Kubinová a Martina Cerhová? Já myslím že ano :) Tak ať se jí v nové roli daří.
Až budou nové informace, určitě dám vědět :)

Nová představitelka Karolíny Vostré - tedy Kájiny jak jí spíš známe =D
Nej pár z Ráje ... anketa

14. dubna 2011 v 14:28 | Reny |  Nej z "Ráje" - ankety
Mám tu pro vás takovou anketku =D
Jaký je váš nejoblíbenější dětírájský pár?
Eva a Michal? Kájina a Stanley? Mickey a Bára? Hlasujte!

1. Michal a Eva


2. Stanley a Kájina
3. Mickey a Bára

Tak... jaký pár máte nejradši? Já tedy Evu a Michala.
PS: Příště o anketa "Jsme sehraní" - o nej "parťáky/čky (Michal-Čusbus/ Tom-Stanley/ Eva-Kájina)

Hlasujte pro Dítě ráje :)

3. dubna 2011 v 17:15 | Reny |  Moje kecíky a jiné blbosti :)
Ahoj :)
Na blogu mého SBéčka Kabíka jsem se zúčastnila NMP - soutěže o Nejlepší Muzikálovou Postavu.
Každý se zúčastněných nominuje svou oblíbenou postavu a potom záleží na vašich hlasech.
No a já si samozřejmě vybrala postavu z Dětí ráje. A jakou? No přece jednu z nejhlavnějších a mě také nejsimpatičtějších postav - Michala, tedy abych byla konkrétní, mladého Michala.
Máte také rádi nesmělého básníka v tesilkách, ať už v podání Tomáše Löbla nebo Františka Pytlouna?
Tak pro něj hlasujte zde, máte na to týden :)


Děkuji všem kdo bude hlasovat pro moji (a určitě i svoji) oblíbenou postavu :)

Áčko nebo céčko? - duben

1. dubna 2011 v 14:36 | Reny |  Áčko nebo céčko?
Ahoj, tak v poslední době toho moc nepřidávám, ale tak alespoň to áčko nebo céčko sem dáme :)
Dnes o vaši přízeň bojují Míša a Míša (Foret a Nosková)

Takže jak to tenhle měsíc dopadne?
No já každopádně jako vždy dávám áčko :)
Blog věnovaný muzikálu Sagvana Tofiho a písničkám Michala Davida.