"Blázni to holt maj v životě těžký..."

O čem jsou Děti ráje :)

23. ledna 2011 v 11:53 | Reny
Ahoj, takže mě tak napadlo - co kdyby sem zavítal někdo, kdo Děti ráje neviděl, ale chtěl by vědět o co jde. Takže vám sem dávám takový můj popis, jde o moje školní mluvní cvičení, za které jsem dostala jedničku --- a jak řekla učitelka "stokrát podtrženou". =D

Ale upozorňuji ty, kteří muzikál ještě neviděli (případně nečetli knížku), že je na konci prozrazeno rozuzlení celého příběhu.

(Více v celém článku)

Sbírali jsme céčka, chtěli žít NonStop, smutnili když Diskžokej nepřijel, pili colu, měli Pár přátel, snili o Třetí galaxii, občas si řekli: To zas byl den, přišli na to co je Největší z našich Nálezů a Ztrát. Decibely lásky ooo, to byla muzika a jen tak jak se má, jenom právě tak měli jsme žít…
Tohle by o sobě a osmdesátých letech mohl říct kdokoli z někdejších studentů gymnázia Bičovice. Zasadit strom do své hlíny, a postavit dům a v něm byt, jen tak jak se má, jenom právě tak měl bys žít - tuhle písničku znal Michal Gregor už nazpaměť. Jeho otec mu ji velmi často připomínal.
"Blázni to holt maj v životě těžký," Dodával vždy, když Michal v rozhovoru narazil na svou zálibu v hudbě.
Michal nebyl blázen, byl jen… trochu jiný… Zatímco jeho spolužáci večer vyráželi na disco "V Ráji", on většinou sedával na lešení u jejich domu a hrával na kytaru. Nelíbilo se mu to věčné Duc, duc, nenosil texasky a "Ráji" se většinou vyhýbal obloukem. Za tuto odlišnost si od vrstevníků vysloužil nespočet přezdívek, přičemž Básničkář a Tesilky patřily k těm láskyplnějším.
V Bičovicích žila také Eva. Eva - idol chlapeckých srdcí. V tomhle se tedy Michal nelišil - Evu tajně milovat téměř dva roky. Jenže jakou u ní měl šanci? Jakou má šanci on - pro všechny podivín, u všemi obletované, nedosažitelné krásky Evy? Zvláště pokud o ni jeví zájem i bičovický frajer Tom. Tom a Stanley - dýdžejové na diskotékách "V Ráji" , kteří dostanou každou, na kterou se podívají. V případě Evy se ovšem Tom zmýlil - ta o něj zkrátka nestojí, a dá mu to řádně najevo. To si samozřejmě Tom nenechá líbit a přímo na diskotéce se strhne ostrá hádka. Když se Michal Evy zastane, pěkně to schytá.
Konečně se ale mezi Evou a Michalem začne něco dít. A Evě už náhle Michal nepřipadá srandovní jako dřív. Tihle dva se zkrátka hledaly a našli. S tím se ovšem Tom nehodlá smířit, dala přednost nějakému básníkovi v tesilkách před ním? Ne, s tím se musí něco udělat. Tomovi, Stanleymu a také Kájině - což je Evina nejlepší kamarádka, ovšem přímo zblázněná do Stanleyho, přihraje do karet malý Čusbus. Je mu teprve deset, ale je to jediný Michalův kamarád. Občas mi myslí že všechno ví a všechno zná a co se týče oboru holky, zdá ze že má snad více zkušeností nežli Michal . Ve chvíli když se zdá být vše ztraceno, naděje svitne v podobě Čusbuse. Když se Michal dozvídá že do Austrálie s rodiči odjíždí již za dva dny - ne za dva měsíce jak bylo původně v plánu a navíc dostává zaracha, naděje setkat a rozloučit se s Evou je v rukou desetiletého kluka. Písničku - Každý mi tě lásko závidí, kterou pro Evu složil, posílá společně s dopisem po Čusbusovi, ten ovšem cestou potkává Kájinu - ta ho ujistí že se k Evě dopis dostane v pořádku, je to přece její nejlepší kamarádka. Jo, možná než se na scéně objevil Stanley, Kájina sice zčásti vzkaz předá - Michal má zaracha, ale pozmění místo kde se mají sejít. Nahrávku dá Tomovy, který poté píseň vydává za svojí a zazpívá ji Evě - ta si myslí že se na ni Michal vykašlal… nevykašlal… čekal na ni celou noc, ale někde úplně jinde.
Druhý den Michal na několik let odjel do zahraničí, Evino zoufalé: "Michale!!!" Už neslyšel…Píše se rok 2008 a Michal Gregor, již jako vdovec vrací do rodného města. Jeho pobyt v Austrálii se protáhl ze dvou na dvacet let. A stejně mu to připadá jako včera když s Evou pod deštníkem pozorovali hvězdy a ta noc po "Ráji" a před Austrálií. Noc krátce po tom, co to začalo a zároveň krátce předtím než to skončilo. Noc kdy přišel na to, co je největší z jeho nálezů a ztrát.
A přece už je to dvacet let.
"Dvacet jedna a půl," opravila ho - vážně je to ona… Eva! Ale to bychom předbíhali, nejprve zamířil tam, kde to všechno začalo -
do "Ráje". Jaké ho čeká překvapení, když zde potkává svého někdejšího kamaráda, vážně je to on? Ten malý šmírák co mu radil jak na holky? Je! Je to on - Čusbus! Dokonce ani setkání s Tomem a Stanleym ho nerozhodí - ba naopak. (Viz: Potkám tady ty dva blby a ještě z toho mám snad radost). A co všechno se tedy za tu dobu co v Michal odjel z Bičovic odehrálo? Kájina je provdaná za Stanelyho, Čusbus vlastní "Ráj" a to se podržte - Eva si vzala Toma! Mají spolu dceru Báru, ale nějak jim to neklapalo a tak už jsou rozvedení.
A právě Bára potká Michalova syna Mickeyho - a věřte nebo ne, aniž by tušily že kdysi dávno to samé spolu prožívali jejich rodiče, se do sebe zamilují. Bářin bratranec zvaný "Šoumen" řekne Mickeymu o hudební soutěži. Čusbus mu dá nějaké písničky které mu prý už nějakou dobu leží doma - o tom že je napsal Michal se však ani slovem nezmíní. Mickey tedy pro Báru zazpívá píseň kterou tenkrát Michal napsal pro Evu a soutěž vyhraje. Poté co ovšem písničku uslyší Eva, prohlásí že je Mickey lhář. Nenapsal to, vždyť přesně tohle jí přece tenkrát zazpíval Tom! Na 800. výročí města Bičovice, se konečně odhalí stará pravda - O intrikách Toma, Stanelyho a Kájiny. Michal a Eva se tedy konečně dozvědí jak to tenkrát doopravdy bylo. A tak nakonec příběh o tom jak jedna písnička ve víru diskotékového třeštění rozdělila Evu a Michala a jak je zase dala dohromady, skončil přece jen šťastně : )


Fotky k příběhu:

80. léta


Decibely lásky - ooo, to je muzika...
"Musíš to do sebe pořádně natáhnout... tááák .... s pak to vyfoukneš..."
Když se podaří, co podařit se má, podaří se také poupata...


"Co to piješ?"
....

Colu, pijeme colu..."Tak to se bude muset spokojit s béčkem, nebo spíš s céčkem!"


Dostal jsem právě písemný vzkaz, že se mnou dlouho ztrácela jen čas...

"To je batika?"


...

"Jsi to nejkrásnější a nejbláznivější stvoření, jaký jsem kdy v životě viděl…"


...
"A co ta tvoje kamarádka, ta Eva?"
"Ti nestačím, nebo co?"


"A bude Šoumén!"

Eva a Tom

Každý mi tě, lásko, závidí...


Já už přišel na to, proč mám tě rád, na to že láska je největší z mých nálezů a ztrát...


"Michale!!!"

O 20 let pozdějiJá nesu vám poselství třetí galaxie...
"Já jsem Bára."
"Těší mě, Mickey.""Ty jsi..."
"Čusbus autobus!"

Michal a Eva

Proč ti na mě nezáleží... tak dlouho už tě znám...Léto, léto mý...
Touhy prchavý jsou...
Nám to výjde, máme zájem - nejsme zlí - jsme DĚTI RÁJE!

Fotografie:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gáábča:) Gáábča:) | 8. dubna 2011 v 18:49 | Reagovat

+1

2 MichaelSELLERS MichaelSELLERS | E-mail | Web | 31. července 2012 v 23:19 | Reagovat

Some time ago, I needed to buy a good car for my corporation but I didn't have enough cash and could not purchase anything. Thank heaven my mate proposed to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> from creditors. Therefore, I did so and used to be happy with my financial loan.

3 plus wedding dresses plus wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 10:52 | Reagovat

Thanks very much for all infomation. I think your weblog is superior i identified in on yahoo i'll arrive back onece.
http://www.movedress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog věnovaný muzikálu Sagvana Tofiho a písničkám Michala Davida.