"Blázni to holt maj v životě těžký..."

Michal - Představitelé

9. listopadu 2010 v 14:13

"Mladý Michal"

(80. léta)


Tomáš Löbl

TL

Vědomosti: studuje VŠE na fakultě podnikohospodářské (podniková ekonomie a management) a dochází na hodiny zpěvu na Ježkovu konzervatoř.
Zkušenosti: Semifinále soutěže Česko hledá Superstar, finalista soutěže Czechtalent Zlín, film Experti, divadlo Semafor (muzikál Lysistrata, Kytice, Sukně smutnou jehlou spíchnutá, Pension Rosamunda), muzikály v divadle J. K. Tyla v Plzni (Limonádový JOE, Koločava, Hledá se muž zn.: Bohatý, Zpívání v dešti, Uličnice, Kniha džungle)

Co si představíte pod pojmem 80. léta? Sedm divů československého socialismu 1. Každý je zaměstnán. 2. Přestože je každý zaměstnán, nikdo nepracuje. 3. Přestože nikdo nepracuje, každý plní plán. 4. Přestože každý plní plán, není žádné zboží. 5. Přestože není žádné zboží, každý má všechno. 6. Přestože každý má všechno, všichni kradou. 7. Přestože všichni kradou, nikde nic nechybí.
Asi tušíte, že řada věcí tenkrát nebyla k sehnání nebo jen velmi složitě? Napadá vás co třeba? Asi bych měl raději odpovídat na to, co k sehnání bylo :) a nemuselo se na to čekat déle než 30 minut.
Co si představíte, když se řekne...
Branné cvičení: To co většina lidí nesnášela. Hurá se školou na určené místo bez důvodu a ještě s sebou nosit plynovou masku, kdyby náhodou.
Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník: Povinná výbava na tělocvik pro holky a kluky.
Bony: Nechceš Bony? Veksláci, tuzex.
Chmelová/bramborová brigáda: Povinný výlet na 14dnů na chmel/brambory a vlastně skoro nezaplacené.
Tesilky: Látkové kalhoty, které měli všichni.
Pionýr, SSM: Červený šáteček kolem krku, modrá košile.
Céčka: Michal David a následné ty malé umělohmotné věcičky, které se sbíraly. Ty, co jsem měl doma já, byly většinou ve tvaru S :).
Mixela: Netuším.
Spartakiáda: Strahov, nácvik hromadných choreografií s hudbou.
Znáte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? A co byla hudba vašeho dospívání? Ano znám. Hudební skupina pana Janečka. Dokonce jsem jednu písničku nazpíval u Michala Davida ve studiu ještě jako malý kluk. Jmenovala se "To se oslaví" - v roce 96. Jelikož jsem chodil do kytarového kroužku, tak moje hudba dospívání byla spojena s kytarou - Kroky, Nedvědi a mnoho dalších… .
Jaký máte vztah k diskotékám? A máte nějaký zážitek? Nějaký speciální zážitek z diskoték nemám, ale rád si tam chodím zatančit a užít srandy. Člověk se tam pořádně vyblbne :)


František Pytloun

FP

Vědomosti: akordeon na ZUŠ, soukromá herecká škola obor herectví, zpěv, tanec, dramaturgie, režie a dějiny kotýmů, Konzervatoř Jaroslava Ježka obor zpěv, tanec, herectví.
Zkušenosti: Bambini di Praga, filmy Swingtime a Kvaska, seriály Zdivočelá země, Ulice a Ordinace v růžové zahradě, v dětských muzikálech Dalmatin a Barvička, v muzikálech Carmen, Johanka z Arku, Miss Saigon a Swing. Kapela N.D.N.
Váš největší průšvih z 80. let (ze školy, diskotéky, letní brigády atd...)? Narození
Po čem ze Západu jste nejvíce toužil? Po bonech
Co se vám vybaví když se řekne...
Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník: Tělocvik
Bony: Tuzexové poukázky
Chmelová/bramborová brigáda: Starci na chmelu
Tesilky: Odporné kalhoty
Pionýr, SSM: Fichtl kozí dech
Céčka: Dětské plastové platidlo
Spartakiáda: Poupata magalomanské nacvičováni choreografii a spousta nechtěných dětí
Znáte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? A co byla hudba vašeho dospívání? Skvělá taneční hudba. David, Horňák, Cézar.

"Dospělý Michal"

(Součastnost)

Bořek Slezáček

BSVědomosti: Ekonomická fakulta Technické university, dlouholetý pobyt v zahraničí - Německo, Španělsko 
Zkušenosti: založil hudební skupinu Raketa, moderoval televizní hudební pořady a pracoval v rádiích jako DJ. Zároveň stále působil v manažerských pozicích v rámci své původní profese. V divadle hraje poprvé 

Váš největší průšvih z 80. let (ze školy, diskotéky, letní brigády atd...)? No…bylo toho víc, ale asi záchytka :). v 15ti letech 
Po čem ze Západu jste nejvíce toužil? Po všem, ale nejvíc po Ferrari svetru. 
Co se vám vybaví když se řekne...
Branné cvičení: Jablečné víno.
Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník: Tělocvikář Stejskal
Bony: Mně v bonech chodily alimenty.
Chmelová/bramborová brigáda: Spolužačky.
Tesilky: Pohřeb Brežněva.
Pionýr, SSM: Pionýrské tábory.
Céčka: Nikdy jsem je neměl.
Mixela: Fuj. 
Poslouchal jste nebo stále posloucháte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? Je třeba něco, co s ní (případně konkrétní písničkou) máte spojené?Jako každý správný gymnazijní vlasatý intelektuál, jsem je upřímně nenáviděl. 
Chodili jste v 80. letech na diskotéky? Jaké to bylo?Dělal jsem DJ, měl jsem modrý a oranžový policejní maják!!!


Peter Veslár

PVVědomosti: Absolvent JAMU Brno - obor muzikálové herectví

Praxe: spolupráce s Městským divadlem v Brně, Nová scéna Bratislava, Divadlo Aréna Bratislava, Divadlo na Fidlovačce Praha, Mahenovo divadlo Brno, Divadlo Kalich Praha, GOJA Music hall - Děti Ráje, Evropské turné s muzikálem Jesus Christ Superstar a Hair

Co si představíte pod pojmem 80. léta?
Narodil jsem se v roce 1979, takže sem to nějak nestihl, možná tak tahat za sebou kačera...

Asi tušíte, že řada věcí tenkrát nebyla k sehnání nebo jen velmi složitě? Napadá vás co třeba?
Jo, jo, byla to asi spousta věcí...vím že se stály fronty na vánoční cukroví a maso, ryby...

Co si představíte, když se řekne...
Branné cvičení:  Brannému cvičení jsem se snažil jako dítě vždycky vyhnout, i když to pořád nešlo! Snažil jsem se zašívat kde se dalo, ale paní učitelka si mně vždy našla a vrazila mezi ostatní děti. Jednou se mi to ale fakt povedlo, bylo to v lese a já se pak ztratil! Hledali mně snad všichni, ale já se nechtěl prozradit a tak jsem zůstal schovanej než křik utichl. Pak jsem vylezl ze svého úkrytu a zjistil že jsem tam uplně sám, protože si všichni mysleli že jsem odešel domu. Do smíchu mi teda nebylo,ale nakonec všechno dopadlo dobře.

Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník:
Byl to můj každodenní cvičební úbor ve škole a velice mi to v ňem slušelo ;)

Bony:
Peníze za které se dalo nakupovat v Tuzexu, ale myslím že sem je nikdy neviděl

Chmelová/bramborová brigáda:
Na chmelovou brigádu sem měl jet jednou taky, ale nedopadlo to! Od kamarádů však vím, že tam bývala docela sranda...nové lásky, zážitky...

Tesilky:
No tak ty jsem nosil taky a strašně jsem je nenáviděl! Ještě dnes když si je mám oblíknout, mám z toho husí kůži...

Pionýr, SSM:
To byla mašina ;) Pár krát jsem na té ´motorce´ jel i jako kluk, ale sedět na ní teď, po tolika letech, byla čistá nostalgie...

Céčka:
Céčka sbíral snad každý a já byl do nich jednu dobu blázen! Nejdůležitější v té době bylo mít co nejzajímavější cečko, a kdo ho měl, byl král...

Mixela:
Mixela, co to je? To já raději PIVO ;)

Spartakiada:
Tak tu jsem viděl naštěstí jen v televizi a díky bohu jsem ji nemusel absolvovat na vlastní kůži... Ne, určitě to dalo dost práce, secvičit to a tak...

Znáte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? A co byla hudba vašeho dospívání?
Jaký máte vztah k diskotékám? A máte nějaký zážitek? 
Kroky jsem sem-tam slyšel v rádiu, hudba mého dospívání byla ale jiná : Beatles, ABBA, chlapecké kapely... A na diskotéky? To jsem chodil pravidelně, dobře se tam balili holky ;)))


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog věnovaný muzikálu Sagvana Tofiho a písničkám Michala Davida.